Adil Karaismailoğlu müjdeyi verdi! Samsun-Sarp hızlı tren hattı ulaşımda çığır açacak

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 09, 2023 Yorum Yok

Trabzon-Ankara ortası seyahat müddetini 4.5 saate düşürmeye hazırlanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Beyaz Parti Trabzon Milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, Samsun-Trabzon-Sarp Süratli şimendifer sınırı projesi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Beyaz Parti Trabzon Milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu, ulaşımda çığır açacak yeni bir projenin haberini duyurdu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Beyaz Parti Trabzon Milletvekili adayı Adil Karaismailoğlu

“TRABZON VE ANKARA ORTASINDAKİ ara 4.5 SAATE DÜŞECEK”

Samsun-Trabzon-Sarp Süratli şimendifer çizgisi ile ilgili yazılı açıklamada bulunan Karaismailoğlu, “Samsun-Sarp demiryolu projemiz için süratli adımlar atacağız. Projenin merkezi Trabzon olacak. Süratli şimendifer sınırıyla, seyahat müddeti Trabzon-Sarp ortasında 70 dakikaya, Trabzon-Samsun ortasında 2 saate, Trabzon-Ankara ortasında 4,5 saate düşecektir. Yeni gereksinimlere nazaran projeler yapmaya devam edeceğiz. Milletimiz, vatanımız için çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

Samsun-Trabzon-Sarp Süratli şimendifer çizgisi

Doğru vakitte gerçek yatırımlar yaptıklarının altını çizen Karaismailoğlu, “Biz icraat adamıyız. Biz konuşmayız, icraatlarımız konuşur. 21 yıldır ülkemizin dört bir köşesine kazandırdığımız projelerimiz de bunun en hoş göstergesidir. Doğu, batı, şimal Güney demeden ülkemizin her bir köşesinde yatırımlara imzamızı attık, atmaya da devam edeceğiz.” halinde konuştu.

Samsun-Trabzon-Sarp Süratli şimendifer sınırı hakkında detaylar

Ülke genelinde 1400 kilometre şimendifer işletmeciliği yapıldığının altını çizen Karaismailoğlu, Yekün demiryolu uzunluğunun 13 bin 896 kilometreye çıktığını da kelamlarına eklemeyi ihmal etmedi.

Samsun-Trabzon-Sarp Süratli şimendifer çizgisi

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir