19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda gezilecek yerler nerelerdir? 19 Mayıs’ta ne yapılır?

Genel, Güzellik, Sağlık, Spor & Fitness, Yaşam, Yaşam Tarzı May 18, 2023 Yorum Yok

Tarihimizde Kıymetli bir yer edinen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda çoluk çocuk toplanıp Belde içinde keyifli bir seyahat planı oluşturabilirsiniz. İster mavi ve yeşilin buluşma noktası haline gelen tabiat mükemmellerine ister kültürel zenginliğiyle sizleri derinden etkileyecek tarihi yerleri listenize ekleyebilirsiniz. Pekala 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda gezilecek yerler nerelerdir? İşte karşılıklar…

Ülkemizin tarihinde dönüm noktası olan 19 Mayıs 1919 tarihi, hem Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı gün hem de “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak her Yıl kutlanmaktadır. 7’den 70’e herkesin coşkuyla kutladığı bu Özel gün resmi tatil olduğu için aileniz ve sevdiklerinizle birbirinden hoş seyahat rotaları çizebilirsiniz. Bilhassa Belde içerisinde gezilecek onlarca yer ortasından şahsî zevklerinize hitap edecek seçenekleri araştırarak işe başlayabilirsiniz. Pekala 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda nerelere gidilebilir? Gelin, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda gezip görülmesi gereken yerlere yanlışsız küçük bir seyahate çıkalım.

  • EMİRGAN KORUSU

Baharın cıvıl cıvıl tesiri kendini yaz mevsiminin sıcacık kollarına yavaş yavaş bırakırken adeta Bilinmeyen bir cevher olan bir rotayla sizleri tanıştırmak istiyoruz. Rengarenk lalelerin ahenkle dans ettiği Emirgan Korusu, 19 Mayıs’ta kesinlikle gitmeniz gereken yerlerin başında yer alıyor.

Emirgan Korusu

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan Emirgan Korusu, Özellikle kahvaltı severler tarafından ağır İlgi görüyor. Korunun içerisinde yer Meydan Sarı Köşk, Pembe Köşk veya Beyaz Köşk‘te mükellef bir kahvaltı sofrasıyla 19 Mayıs tatilini değerlendirebilirsiniz. Öte yandan rengarenk çiçeklerin mis kokulu atmosferinde bol bol yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. 

Emirgan Korusu Sarı Köşk

  • DOLMABAHÇE SARAYI

Boğaziçi sularının Duru hoşluğunu gözler önüne seren Dolmabahçe Sarayı, 1956 yılında Osmanlı Padişahı Sultan Abdulmecid tarafından yaptırılmıştır. Görkemli mimarisi ve esaslı tarihiyle İstanbul’un gözbebeği haline gelen saray, Atatürk’ün nihayet günlerini geçirdiği yer olması sebebiyle manevi açıdan da Ehemmiyet arz etmektedir. 

Dolmabahçe Sarayı

Barok, Rokoko ve Ampir özelliğindeki motiflerin yüklü olarak kullanıldığı Dolmabahçe Sarayı’na 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda giderek tarihe doyabileceğiniz hoş bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. 

Dolmabahçe Sarayından kareler

  • İSTANBUL AKVARYUM

Çocuklarıyla eğlenceli vakit geçirmek ya da içindeki çocuğu Mesut etmek isteyenler için mükemmel bir teklifimiz var! Suyun bilinmezliğini gün yüzüne çıkaran İstanbul Akvaryum, 17 bin nüfusa sahip deniz hayvanlarıyla hem bilgilendiren hem de eğlendiren bir seyahat rotası çiziyor. 2 yaşa kadar çocukların fiyatsız girebildiği, öbür çocukların ise ıslak kümelerine nazaran fiyatlandırıldığı akvaryum, 19 Mayıs tatilinde kesinlikle gezebileceğiniz yerler ortasında bulunmalı.

İstanbul Akvaryum

Karadeniz’den Pasifik Okyanusu’na kadar uzanan iklimlerin yanı Dizi akvaryumda bir adet de yağmur ormanı yer alıyor.

İstanbul Akvaryumundan kareler

  • NAKKAŞTEPE MİLLET BAHÇESİ

İstanbul’da gezilecek yerler denildiğinde elbette listenizde Nakkaştepe millet Bahçesi‘ne de yer vermelisiniz. Bir dinlence alanı olmasının yanı Dizi içerisinde pek Fazla aktivite alanı barındıran Nakkaştepe millet Bahçesi, toplamda 50 bin m² Meydan üzerine heyetidir. İstanbul’un Üsküdar semtinde yer Meydan millet bahçesinde macera parkından piknik alanlarına kafelerden kamp alanlarına kadar vakit geçirebileceğiniz seçeneklere Talih verebilirsiniz.

Nakkaştepe millet Bahçesi

Aynı anda yaklaşık 2 bin 500 şahsa hizmet verebilen bu kompleks 19 Mayıs tatilinizde size ve çocuklarınıza Fazla güzel gelecek!

Nakkaştepe millet Bahçesinden kareler

  •  BARIŞ MANÇO MÜZESİ

Türkiye’nin en sevilen sanatkarlarından biri olan barış Manço’nun yaşadığı, yapıtlarını ürettiği meskeni, günümüzde Barış Manço Müzesi olarak ziyaretçilerine kapılarını aralıyor. İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer Meydan mesken, sevilen sanatçının “Bir insan en nihayet ne Vakit bahsedilmekten vazgeçilirse, o Vakit ölmüş sayılır” kelamından yola çıkarak 2010 yılında müzeye dönüştürülmüştür.

Barış Manço Müzesi

Özellikle çocuklu ailelerin 19 Mayıs tatilinde gidebileceği yerler ortasında bulunan müzede son derece nostaljik bir seyahate çıkabilirsiniz.

Barış Manço Müzesinden kareler

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir